czwartek, 28 marca 2013

Zumba, zumba !!! Je jeje !!!

Dziś, w ramach dalszego zachęcania Was do sportu, chciałabym Wam
przedstawić i nieco przybliżyć ZUMBĘ!!!
Nie zrobię tego jednak sama, gdyż szczerze mówiąc niewiele wiem na ten
temat. Zrobi to osoba bardziej kompetentna, która zajmuje się tą
wspaniałą dziedziną od dawna, prowadzi zajęcia, trenuje i jest
pozytywnie nakręcona na punkcie sportu i fitnessu. A zumby w
szczególności.
Panie i panowie!!! Przedstawiam Wam Martynę, instruktorkę zumby!!!
Specjalnie dla Was napisała ten post, by przybliżyć ideę tego "tańca"
oraz zachęcić do udziału w....uwaga.....MARATONIE ZUMBY!
Ja oczywiście również tam będę i Was także zachęcam gorąco!!
Świetny sposób na spędzenie popołudnia! Aktywność górą!!!!
Ok, oddajępałeczkę Martynie.

Zumba - połączenie tańca i fitnessu
Chciałabyś aktywnie spędzić czas, a przy tym poprawić wygląd sylwetki? Próbowałaś już aerobiku, ale te wszystkie kroki są zbyt skomplikowane dla Ciebie. Siłownia, pilates czy spinnig to też nie to. W takim razie spróbuj zajęć Zumby.
Zumba to inspirowane południową Ameryką zajęcia taneczno-ruchowe. Dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki oraz kroków tanecznych powstał dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness!
Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla fitnessu, aby w rezultacie zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Zumba wykorzystuje podstawowe zasady aerobiku oraz treningu interwałowego oraz oporowego dla zmaksymalizowania wydatku energii. Stosowane ruchy taneczne, oparte o trening cardio , są łatwe do wykonania i prowadzą do modelowania sylwetki.
Aby opanować Zumbę niekonieczna jest znajomość kroków tanecznych, dlatego tez osoby nie potrafiące tańczyć świetnie się odnajdą na tych zajęciach . Powstająca podczas zajęć luźna atmosfera zabawy dodaje odwagi nowym uczestnikom. Zajęcia pełne są radości,uwalniają masę pozytywnej energii.
Ćwiczenia są bardzo różnorodne, właściwie każdy układ jest inny, więc monotonia przy zumbie na pewno nam nie grozi. Przy okazji nauki zumby można również posiąść umiejętności wykonywania kroków najbardziej znanych tańców latynoamerykańskich .
Choreografie zumby zwykle łączą w sobie elementy różnych tańców, takich jak salsa, samba, rumba, mambo czy cha – cha. Możemy też poznać kroki Cumbii, Merengue czy Reggaetonu.
Zumba jest dość specyficzną formą treningu, który pozwala bardzo efektywnie spalać zbędne kalorie. Co więcej, ćwiczenia fitness umożliwiają również wzmacnianie serca, gdyż ćwiczenia odbywają się w różnym tempie. By jednak odczuć najwięcej korzyści płynących z zumby, ćwiczenia powinny być wykonywane przede wszystkim systematycznie.
Zumba może być doskonałym sposobem na szczupłą sylwetkę, gdyż ćwiczenia te intensywnie spalają kalorie. Decydując się na uprawianie klasycznej wersji zumby możemy spalić nawet około czterystu kalorii na godzinę. Podczas treningu do pracy angażowane są wszystkie mięśnie naszego ciała. W szczególności jednak do pracy zmuszane są mięśnie brzucha, więc zumba może być świetnym sposobem na osiągnięcie płaskiego brzucha. Jednak cała nasza sylwetka zyskuje piękny, smukły wygląd. Wszystkie mięśnie ciała wzmacniane są harmonijnie.
Więcej korzyści płynących z ZUMBY ?
- trening mięśni stabilizujących tułów- wymodelowana sylwetka
·         znaczna poprawa kondycji
·         spalanie tkanki tłuszczowej
·         podnoszenie poczucia własnej wartości , wzrost pewności siebie
·         wyrabianie gracji w tańcu
·         wspaniałe samopoczucie
·         poprawa pamięci ruchowej
·         płaski brzuch , smukłe nogi , jędrne ciało , czego chcieć więcej ?! :-)
Wszystko to możecie mieć przy regularnym uczestnictwie w zajęciach !
Jeszcze do niedawna ten nowoczesny rodzaj tańca znany był przede wszystkim na terenie Kolumbii, gdyż tam został wynaleziony, ale szybko zdobył serca mieszkańców wielu innych kontynentów.
Jak powstała ZUMBA ?
Przez przypadek :)
Kolumbijski tancerz Alberto „Beto ” Perez pewnego dnia , przybywszy na jedno ze swoich zajęć aerobiku zorientował się, że zostawił w domu muzykę standardowo wykorzystywaną do zajęć aerobiku. Do odtwarzacza wrzucił więc kasety ze swoją muzyką latynoską i improwizując poprowadził swoje zajęcia. Spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników i w ciągu miesiąca zyskały swoich zwolenników. W roku 2001 Beto połączył siły z Alberto Perlmanem i Alberto Aghioną i stworzyli markę ZUMBA FITNESS.
Do Polski Zumba zawitała około roku 2009, wtedy to jeszcze była nowością do której ludzie mieli dystans. Dziś jednak Zumba opanowała cały świat bawiąc uczestników, ładując ich pozytywną energią .
Zumbę może ćwiczyć praktycznie każdy z nas, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Decydując się na uczestniczenie w treningach zumby nie musisz znać kroków tanecznych. Układy taneczne składają się zazwyczaj ze stosunkowo prostych do powtórzenia kombinacji ruchowych. Nie musisz się więc obawiać tego, że nie poradzisz sobie z tego rodzaju ćwiczeniami. Radzi sobie z nimi właściwie każdy, gdyż do ćwiczenia zumby wcale nie trzeba być wykwalifikowanym tancerzem:)
Z duchem czasu powstają różne treningi Zumby dostosowane do różnych grup uczestników oraz ich upodobań i potrzeb.
Możemy pobawić się na zajęciach : Zumba aqua (ćwiczenia w wodzie), zumba sentao (ćwiczenia z wykorzystaniem krzeseł), zumba gold (zajęcia przeznaczone dla osób starszych), zumba toning (zajęcia ze specjalnymi ciężarkami wypełnionymi bzeczącymi granulkami jak marakesy:) ), a także zajęcia zumba tomic które opiszę dla was w dalszej cześci.
 
 
Zumba jest formą tańca przeznaczoną nie tylko dla osób dorosłych. W zajęciach zumby mogą również uczestniczyć dzieci, zwłaszcza, że specjalnie z myślą o najmłodszych została stworzona nowoczesna zumbatomic.
Zumbatomic jest niczym innym jak zajęciami fitness dla dzieci. Oczywiście zajęcia polegają nie tylko na ćwiczeniach aerobowych. Są niejako połączeniem rozrywki z zajęciami fitness. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat mogą poznawać świat zumby, przy dźwiękach wspaniałej muzyki. Podczas zajęć dzieci uczą się tańczyć, a poza tym mają okazję rozwijać swoją kreatywność, uczyć się pracy zespołowej i wzajemnego szacunku.
Udowodniono naukowo, że zajęcia zumby dla dzieci mają niezwykle pozytywny wpływ na ich rozwój intelektualny, gdyż ćwiczenia te w znakomity sposób pobudzają pracę mózgu. Utwory zumbowe dla dzieci są oczywiście bardzo starannie dobierane, a treningi odbywają się tylko i wyłącznie pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Zumbatomic są więc zajęciami niezwykle skutecznymi oraz przede wszystkim w pełni bezpiecznymi dla naszych pociech. Większość dzieci nie znosi monotonii, więc podczas nauki przygotowywane są dla nich również różne gry oraz zabawy, dzięki którym nie może być nawet mowy o nudzie. Za pomocą tak dobranego programu dzieci mogą nie tylko poznawać kroki poszczególnych tańców, ale dowiedzieć się również o ich historii.
Zazwyczaj takie zajęcia fitness dla dziecinie trwają dłużej niż pięćdziesiąt – sześćdziesiąt minut. Na początku zawsze odbywa się rozgrzewka, której celem jest przygotowanie organizmu dziecka do kolejnych ćwiczeń. Dopiero później rozpoczynana jest nauka tańca.
 
Co jakiś czas instruktorzy organizują Maratony Zumby które trwają kilka godzin.Są to 3 godziny tańca , można nawać to Zumbowym Party :) na maraton może przyjśc każdy, zaawansowani uczestnicy by szaleć na parkiecie 3 godziny oraz początkujący by poczuć klimat, poznać specyfikę i zarazić się miłościa do Zumby :)
 
W najbliższym czasie taki maraton odbędzie się i w Lesznie ! Zachęcam do uczesnictwa bo to fantastyczne wydarzenie ! Na uczestników będzie czekać nie tylko masa zumbowych hitów ale takżę niespodzianki , których Wam drodzy czytelnicy nie mogę zdradzić :) Maraton odbędzie się 13 kwietnia 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Szczegóły na plakacie :)
Nie czekajcie bezczynnie na kanapie tylko bawcie się razem z nami !
Całuję czytelniczki bloga
Martyna
 

1 komentarz: